На стриху. 2018

РЕЧІ І КВІТИ

Виставка живописних творів «Речі і квіти» франківської мисткині  є восьмою персональною та першою в експозиційному просторі Музею мистецтв Прикарпаття. Ім’я художниці є відомим у культурно-мистецькому середовищі міста. Виразний живописний метод, котрий   активно   виринає   з   композиційної  канви  кожного    із   творів С. Хміль,  дає  можливість  безпомилкового  встановлення  їх  авторства. Емоційна складова представлених в експозиційній залі робіт закладена у чистих барвах численних відтінків, що лежать в основі кольорової палітри. А ще в імпресіоністичній легкості тла її композицій, а, найголовніше, у «незвично» трактованих звичних для всіх предметах побуту, кожен з яких живе у форматі картин своїм життям, відомим лише Світлані. Будучи і фантастичними, і реалістичними водночас, сюжети творів С. Хміль завжди сповнені символічних підтекстів, які пропонує розгадати глядачу художниця.

Реалізуючи    власне   покликання,   С. Хміль  стала  студенткою художньо-графічного факультету, який завершила у 1995 році. Глибокий внутрішній світ,  людська доброта С. Хміль, поєднані з професіоналізмом, є тим невичерпним джерелом, з якого можуть втамовувати спрагу численні студенти Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, де мисткиня, працюючи на посаді старшого викладача кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації, прагне передати власні знання та досвід. Багатий творчий доробок С. Хміль у галузі малярства, книжкової та станкової графіки став запорукою її членства у Національній спілці художників України. Авторка експонованих творів – учасниця регіональних, всеукраїнських, міжнародних виставок та пленерів; хист до мистецтвознавчого аналізу допоміг їй також в організації та кураторстві кількох художніх виставок митців краю.

Головний зберігач фондів ММП   В. Доскалюк.

Серпневі. 2015

Соняхи. 2018