(0342) 77-65-11 | (0342) 53-00-39 | artmuseum_if [равлик] ukr.net | А. Шептицького 8, м. Івано-Франківськ

Мистецькі акції

Справжній Шевченко

Такого в Івано-Франківську ще не було.
Оригінальні твори Тараса Шевченка, що досі зберігалися в музеї Шевченка в Києві, вперше презентують в Музеї мистецтв Прикарпаття — на виставці “Справжній Шевченко”.

#тгш_іф #справжнійШевченко

 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

 

Дослідники вважають, що неможливо розділяти Шевченка-художника та Шевченка-поета. Його малюнки вважають своєрідними творчими ескізами до письмових творів. 

 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖✨ Бо його картинам властиві об’єм і глибина. 

 

✨ Його акварелі — це ніжні кольорові співвідношення, дивна гармонія переходу одного кольору в інший. І водночас — чітка фіксація у передачі світла і тіні. 

 

✨ Його портрети — це симбіоз зовнішнього вигляду і внутрішнього світу. Це відчуття миті, коли людина, позуючи художникові, все ж залишається наодинці із собою. Де кожний із зображених — окремий характер, окрема доля, окреслена без будь-якої тенденційності, артистично вільно і тактовно. 

 

✨ Його пейзажі — реалістичні, позбавлені будь-якої ідеалізації. Вони купаються в світлі, а повітря там — легке і делікатне.

 

✨ Він — майстер тогочасної критики, колористики і архітектурних пейзажів топографічної точності.

 

✨ Він писав олією, аквареллю, сепією, тушшю, свинцевим олівцем на міфологічні, історичні та побутові теми, архітектурні та ландшафтні пейзажі.  І став основоположником реалізму в українському образотворчому мистецтві. 

 

Сміливий. Відвертий. Естетський. Мрійливий. 

 

Малярська творчість митця нараховує понад 20 полотен та близько 1200 графічних творів (акварелі, рисунки олівцем, тушшю, офорти). 

 

І водночас поетична спадщина — понад 240 творів.

 

Він — Тарас Шевченко. Справжній.

 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

 

В експозиції будуть представлені більше 30 творів, що ілюструють різні періоди життя художника: доакадемічний час, навчання в Петербурзькій Академії мистецтв, нетривалі подорожі Україною та роботу в Київській Археографічній комісії, довгі роки заслання та останні роки життя в Петербурзі. Серед найбільш відомих картин Шевченка відвідувачі виставки в Івано-Франківську зможуть побачити автопортрети, «Катерину», «Селянську родину», «Одаліску». Також представлять портрет В.А.Жуковського пензля Карла Брюллова, за кошти з продажу якого поета викупили з кріпацтва.

 

? ТРИВАЛІСТЬ ВИСТАВКИ:  26.10—21.11

? ЗАМОВЛЕННЯ ГРУПОВИХ ЕКСКУРСІЙ:  +380 96 919 97 00

 

Ця унікальна подія відбувається у співпраці Національного музею Тараса Шевченка та Музею мистецтв Прикарпаття за фінансової підтримки юридичної компанії Моріс Груп (MORIS).

 

? ГРАФІК РОБОТИ МУЗЕЮ:

⏰ вівторок 26.10 — 11:00–13:00

⏰  інші дні — 10:00–17:00

⏰ понеділок: вихідний

? (0342) 77-65-11; (0342) 53-00-39

 

? ВХІД – за ціною вхідного квитка до музею. Задля безпеки та комфорту всіх відвідувачів виставки в музеї — обов'язкове дотримання маскового режиму.