(0342) 77-65-11 | (0342) 53-00-39 | artmuseum_if [равлик] ukr.net | А. Шептицького 8, м. Івано-Франківськ

Музей мистецтв Прикарпаття пропонує для перегляду унікальну колекцію сакральних творів, яку було сформовано в результаті пошукових експедицій наукових співробітників по «складах культового майна» області впродовж 80-х років ХХ століття. Колекція складається з іконописних творів та культової скульптури. 

Експоновані твори належать до різних стилів у галицькому іконописі. Ікони «Богородиця Одигітрія» та «Розп’яття Христове» виконано у візантійській манері у бойківському осередку. Ренесансний стиль подано низкою ікон зі святкового ярусу іконостасу з Калущини. Багатою є колекція барокових та рокайних ікон з нашого регіону. Демонструються народні ікони з церкви села Космача Косівського району, яку місцеві жителі згідно з легендою називали Довбушевою, зокрема храмова ікона «Параскева Великомучениця». Європейське релігійне малярство представлено іконою «Свята Маргарита» середини XV століття. 

Частиною сучасної експозиції стали барокові скульптури з численних у минулому вівтарів костелу Непорочного Зачаття Діви Марії. Відвідувачі музею мають змогу ознайомитися з творами всесвітньо відомого майстра доби бароко Йоганна-Георга Пінзеля, які було привезено із напівзруйнованого в радянський час костелу Місіонерів міста Городенки.

 

Ікона «Богородиця Од...
Ікона іконостасу «Ро...
Вівтарний образ «Свя...
Ікона святкового яру...
Ікона святкового яру...
Ікона святкового яру...
Свята Параскева - ar...
«Се чоловік» - artmu...
Ікона святкового яру...
«Христос – лоза вино...
«Святий Миколай» - a...
Ікона «Ангел господс...
Ікона «Собор арханге...