Останнім часом все гучніше лунають дискусії щодо ролі музеїв в сучасному світі, методів роботи та завдань, покладених на його співробітників. Одним із пріоритетних для себе завдань Музей мистецтв Прикарпаття вважає реставрацію творів мистецтва. Свого часу музей став притулком «волаючих по допомогу» ікон, що потрапили із складів «культового майна», отримав у спадок значну кількість понівеченої часом, а здебільшого людською недбалістю та незрозумілою жорстокою ненавистю культової скульптури. Реставрація – процес складний, що потребує високої фахової підготовки, тривалий та дороговартісний. В Музеї мистецтв Прикарпаття активно ведеться робота з реставрації за державний рахунок та власним коштом установи. В експозиції представлено дванадцять творів живопису, іконопису, скульптури, відреставрованих таким чином впродовж року, що минає. В процес роботи були задіяні завідувач сектору реставрації Зеновій Крок, художник-реставратор Віталія Жолобак та фахівці ЛФ ННДРЦУ. Незважаючи на активну роботу по збереженню культурної спадщини, у фондах музею зберігається ще чимало творів, що «чекають» на свого благодійника. З досвіду багаторічної роботи з’являється глибоке переконання, що тільки через тісну співпрацю між науковими працівниками музею, реставраційними майстернями, місцевими органами влади, окремими меценатами можна знайти ефективний шлях до порятунку музейних пам’яток. Лише тоді, коли ми всі разом об’єднаємо зусилля й донесемо до свідомості високих можновладців та громадськості усвідомлення того, що збереження та безпека культурних надбань є невід’ємною частиною безпеки самої держави, нам вдасться донести до нащадків безцінні скарби нашої культури. Адже без минулого немає майбутнього.