Параска Хома

Музей мистецтв Прикарпаття володіє однією з найбільших в Україні колекцією творів талановитої краянки, члена НСХУ, заслуженого майстра народної творчості,  лауреата  Всеукраїнської  премії  ім. К. Білокур  та  обласної  премії ім. Я. Лукавецького, уродженки с. Чернятин Городенківського району Івано-Франківської області, Параски Хоми (1933 – 2016), що за піввіковий проміжок часу створила сотні тематичних композицій, які зберігаються у багатьох музеях та приватних колекціях. У зібранні ММП налічується близько 70-ти розписів, виконаних переважно гуашевими фарбами на білих аркушах паперу. Оригінальне мистецтво П. Хоми базується на сповненому помітної стилізації, своєрідному інтерпретуванні багатої покутської природи. Естетика плавних ліній, що примхливим переплетенням стебел об’єднує переважно масивні квіти та допоміжні дрібні елементи, творить основу її тематичних композицій. Відсутність належного оформлення робіт унеможливлюють активну популяризацію музеєм  творчості П. Хоми серед різних категорій українців, зокрема, учнів та студентської молоді. Надання творам експозиційного вигляду, видання супутньої друкованої продукції стануть основою гідної презентації самодіяльного мистецтва розпису П. Хоми на теренах Івано-Франківщини, України та за її межами.