
12-29.06.2026
Для пересічних мешканців та гостей міста літо – це пора відпусток, для митця, тим паче того, жанрова спрямованість творчості якого орієнтована здебільшого на відображення дійсності, – пора наполегливої творчої праці. Це напрочуд вдалий час для пошуку нових вражень від перебування на пленерах, для створення нових полотен. Пропонована для перегляду виставка творів репрезентує напрацювання митців-учасників «Мистецького братства» – створеної в Івано-Франківську вісім років тому громадської організації, що об’єднала в своєму колі художників не лише з нашого міста та області, а й з інших регіонів країни. До очолюваної відомим івано-франківським художником І. Роп’яником спільноти творчих людей входять як члени Національної спілки художників України, так і люди інших професій, для котрих мистецтво виявилось сенсом буття, викладачі, що свій досвід передають молодій, залюбленій у мистецтво, генерації.
Участь у виставці зголосилось взяти півтора десятки авторів. Це вже далеко на перша виставка «Мистецького братства» в ММП, що переважно були тематично обумовленими. Для знайомства із власною творчістю цього разу «братчики» пропонують жанрове розмаїття: пейзаж, портрет, натюрморт. Мета експозиції полягає в окресленні здобутків художників, що бажають продемонструвати свої напрацювання, адже будь-яка колективна виставка дає змогу задекларувати власну творчу індивідуальність, бо кожен митець, маючи свій напрацьований стиль та малярський почерк, незалежно від віку та статусу прагне вихопити з буденної повсякденності мотив та перетворити його у художній образ, сповнений чи то ліричності, чи динамічної спонтанності, чи промовистої достовірності. А в підсумку, при спогляданні відвідувач музею, навіть не будучи глибоко зануреним у глибини сучасних мистецьких пропозицій, вловлює стильові характеристики кожного з представлених творів, його палітру, живописний метод. Результатом для глядача завжди залишається здобуте у момент контакту з твором власне, ніким ненав’язане враження.










